آقای مهندس

  • تاریخ : ۱۰ام تیر ۱۳۹۷


آقای مهندس: شکست سینما از فوتبال این بار در جریان اتفاق مهمی چون به اکران درآمدن بازی های تیم ملی فوتبال ایران اتفاق افتاد و استقبال گسترده مخاطبان فوتبالی از «نمایش فوتبال در سینماها» نشان داد که هیجان نقشی مهم برای مراجعه بینندگان به سینما دارد و جادوی فوتبال می تواند سکوت بسیاری از سینماهای کشور را تبدیل به هیاهو کند.خبرگزاری ایسنا از پیش بینی رقم فروش بیش از ۶۰۰ میلیون تومانی برای دومین بازی تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ خبر داد که این بلیت فروشی برای برخی از سینماهای کشور همچنان ادامه دارد. رقمی که نشان از رشد مراجعه کنندگان برای تماشای بازی تیم ملی دارد. از طرفی بازشدن درب ورزشگاه بزرگ آزادی تهران هم می تواند نمایش دیگری از حجم گسترده مخاطبان فوتبالی باشد.


پس از پخش مسابقه فوتبال ایران و مراکش در سینماها که با استقبال مردم روبرو شد و فروش تقریبا نیم‌ میلیاردی هم به دست آورد، بسیاری از سالن‌ های سینمایی تهران و شهرستان‌ ها با ظرفیت بیشتری پذیرای علاقه‌ مندان تماشای بازی ایران و اسپانیا که ساعت ۲۲:۳۰ چهارشنبه ۳۰خردادماه پخش می‌ شود، خواهند بود. براین اساس فروش اینترنتی بلیت‌ در سایت «سینما تیکت» تمام شده و به گفته محسن آزاددل از این سایت، برای مسابقه ایران و اسپانیا بیش از ۲۷ هزار بلیت فروخته شده که در مقایسه با بازی ایران و مراکش با ۲۵هزار بلیت؛ تعداد بلیت‌ های فروخته شده افزایش یافته است. البته تعدادی از بلیت‌ها هم توسط خود سینمادار و در گیشه عرضه می‌ شود و به طور کلی فروش بلیت مسابقه امشب به ۶۰۰ میلیون تومان خواهد رسید.


بهای فروش بلیت‌ ها به طور متوسط ۲۰هزار تومان بوده و تعداد کمی از سینماها بلیت viP سی هزار تومانی و برخی دیگر با بهای ۱۵هزار تومان به فروش رسانده‌ اند.


با وجود تمام شدن بلیت اکثر سینماها در تهران و شهرستان، ظرفیت برج میلاد هنوز تکمیل نشده و تعدادی از صندلی‌ های این سینما با قیمت ۵۵ هزار تومان و ۶۵ هزار تومان باقی مانده‌ اند.