آقای مهندس

  • تاریخ : ۱۵ام تیر ۱۳۹۷


بخش ساخت و ساز و شهرسازی از نظر مهندسی متحول می گردد


وزیر راه و شهرسازی بیان کرد:

عباس آخوندی، فساد در بخش مهندسی را ناشی از لوث مسوولیت ‌ها در زمینه مدیریت شهری دانست و ادامه داد: با انجام تغییرات بنیادین در نظام مهندسی باید با این فساد مقابله گردد.

کد خبر:
۹۷۰۴۱۴۰۰۱

تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۴ تیر ۹۷ – ۱۱:۵۵ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری آقای مهندس – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور، عباس آخوندی، فساد در بخش مهندسی را ناشی از لوث مسوولیت ‌ها در زمینه مدیریت شهری دانست و ادامه داد: با انجام تغییرات بنیادین در نظام مهندسی باید با این فساد مقابله گردد.

بخش ساخت و ساز و شهرسازی از نظر مهندسی متحول می گردد

بخش ساخت و ساز و شهرسازی از نظر مهندسی متحول می گردد

با اصلاح قانون نظام مهندسی، بخش ساخت و  ساز و شهرسازی از نظر مهندسی متحول می گردد

وی در جلسه با مدیران کل راه و شهرسازی استانها، گفت: فساد در حوزه مهندسی مانع شکل گیری بنگاه مهندسی شده است.
آخوندی تصریح کرد: فساد از آن جا آغاز می‌ شود که مسوولیت ‌ها لوث شده و افراد در یک فضای ابری بفعالیت و فساد بپردازند. نخستین بحثی که در حوزه مهندسی بدنبال آنیم اینست که مشخص گردد مسوولیت کنترل ساختمان با چه کسی است؟
وی اظهار داشت: با اصلاح قانون نظام مهندسی، بخش ساخت و ساز و شهرسازی از نظر مهندسی متحول می گردد.
وزیر رراه وشهرسازی، رویکرد جدید وزارتخانه را برنامه‌ محوری دانست و اظهار داشت: در حال حاضر اجرای پروژه‌ ها به سازمان‌ های تخصصی محول شده و وزارتخانه به مرکز برنامه ‌ریزی در حوزه حمل و نقل، شهرسازی و مسکن تبدیل گردیده است. در بحث برنامه ‌ریزی اهدافی چون افزایش کارایی، نحوه برنامه ‌ریزی شهری، رگولاتوری، ایمنی، حفظ حقوق شهروندی، بازآفرینی شهری، حمل و نقل حومه‌ ای در دستور کار قرار دارد.

بخش ساخت و ساز و شهرسازی از نظر مهندسی متحول می گردد

وی، از مدیران اداره های کل راه و شهرسازی در استان‌ ها خواست به تحولات شهری و حمل و نقلی، یعنی امکان حرکت و کیفیت زندگی در شهر حساس باشند. هم چنین خارج کردن انبارها و باراندازها و مراکز لجستیکی از درون شهر را پیگیری کنند.
آخوندی بر اهمیت شفافیت انتخابات هیات مدیره سازمانهای نظام مهندسی در کشور تاکید کرد و خاطر نشام ساخت: کسانیکه در حوزه نظام مهندسی تضاد منافع دارند، نباید وارد این انتخابات گردند.
اوایل مهرماه انتخابات اعضای هیات مدیره سازمانهای نظام مهندسی کشور در سی و یک استان برگزار می گردد.

منبع : پایگاه تحلیلی، خبری بانک و صنعت

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

آزمون نظام مهندسی نظارت مکانیک