آقای مهندس

  • تاریخ : ۲۰ام تیر ۱۳۹۷


برگزاری جلسه خبری بیست و یکمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی


جلسه خبری

جلسه خبری بیست و یکمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور نوزدهم تیر در ساختمان شورای مرکزی برگزا گردید.

کد خبر:
۹۷۰۴۲۰۰۰۸

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ تیر ۹۷ – ۱۱:۳۱ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری آقای مهندس _  مرجع اخبار نظام مهندسی کشور، جلسه خبری بیست و یکمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور نوزدهم تیر در ساختمان شورای مرکزی برگزا گردید.

برگزاری جلسه خبری بیست و یکمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی

برگزاری جلسه خبری بیست و یکمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی

برگزاری جلسه خبری بیست و یکمین  اجلاس هیات عمومی  سازمان نظام مهندسی

در آغاز این جلسه « فرج الله رجبی »ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، بیان کرد: اجلاس بیست و یکم شاید یکی از مهم ‌ترین اجلاس‌ های سازمان در دهه اخیر باشد. مسایل خیلی مهمی هم در سازمان و هم در خارج از سازمان در حوزه مهندسی ساختمان وجود دارد که لازم است در موردشان  بحث و تبادل نظر گردد ونیز تصمیم ‌هایی اتخاذ گردد تا با گره گشایی ازمشکلات آن چه به مصلحت کشور است، انجام داده شود.
وی ادامه داد: طبیعی است که رویکرد ما هم بعنوان اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور و هم بعنوان یک مهندس حرفه‌ای این است که چگونه از دغدغه ‌های این سازمان و مهندسان عضو آن صحبت و دفاع  کرده و از مسایل و مشکلاتی که برای این صنف پیش آمده گره‌ گشایی کنیم.
ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، افزود: سعی می‌ کنیم با همفکری یکدیگر آغازگر اقدامات خوبی در حوزه ساخت و ساز و حوزه مسکن باشیم و در مسیر ارتقا خدمات مهندسی تلاش کنیم.

برگزاری جلسه خبری بیست و یکمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی

رجبی تصریح کرد: پیشنهادی به کمیسیون عمران مجلس رسیده و پذیرفته شده که طبق آن نظام مهندسی ساختمان کشور جزیی از نظام فنی اجرایی کشور گردد .
عضو کمیسیون عمران مجلس با عنوان این که اگردرحوزه مسکن برنامه‌ریزی نداشته باشیم، امکان ندارد آمار اشتغالزایی مورد نظردولت محقق شود، افزود: برای عبور از این گذرگاه نیازمندارائه، پیگیری و انجام برنامه‌ های مشخص در حوزه ساخت و ساز مسکن هستیم که قطعا می‌ تواند مشکل بیکاری را کاهش داده و کارخانه ‌های تولیدی را به تحرک وا دارد.
رجبی خاطر نشان کرد: دولت باید از بودجه وزارتخانه‌ها وبانک مرکزی بکاهد تا بتواند در بخش مسکن مداخله کند. باید ببینیم چه نوع مسکنی می‌ خواهیم و ارتباط بین تولید کننده و مصرف ‌کننده را چگونه ایجاد کنیم.

منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

کتاب آزمون نظام مهندسی معماری  pdf