آقای مهندس

  • تاریخ : ۱۱ام مرداد ۱۳۹۷


آقای مهندس: بزودی عروسک‌های «خاله قورباغه» که توسط مرضیه محبوب طراحی و ساخته شده‌اند و کپی رایت‌شان به نام «خانه ادبیات و هنر کودکان» به ثبت رسیده، خود را برای یک اجرای تئاتری نیز آماده خواهند کرد.


این فیلم که تبلیغات تلویزیونی‌اش چهار هفته دیرتر از زمان اکرانش آغاز شد، هفته به هفته با استقبال بیشتری از سوی خانواده‌ها و کودکان مواجه شده و توانسته پس از کمدی «هزارپا»، پرفروش‌ترین فیلم سینماهای کشور، در رتبه دوم جدول فروش هفتگی سینماها قرار بگیرد.


«خاله قورباغه» که به عنوان فیلم کودکی موزیکال روی پرده سینماهاست، توانسته در رقابت با فیلم‌هایی کمدی-اجتماعی و بهره‌مند از بازیگران سرشناس و محبوب، نظر خانواده‌ها را به خود جلب کرده و بازتاب‌های مثبت فراوانی دریافت کند. این درحالی است که علیرغم برنامه‌های اعلام شده، تاکنون هیچ گروه ویژه و متمرکزی برای اکران فیلم‌های کودک و نوجوان تشکیل نشده و فیلم‌های کودک همچنان در یک رقابت نابرابر با فیلم‌های بزرگسالان، وارد میدان اکران می‌شوند.

افزایش فروش «خاله قورباغه» نشان می‌دهد که خانواده‌های ایرانی در صورت اطلاع از نمایش فیلمی مفرح و سالم برای کودکان، تماشای آن را از دست نخواهند داد.