آقای مهندس

  • تاریخ : ۲۲ام مرداد ۱۳۹۷


مازندران دارای بالاترین مشارکت در تمام ادوار انتخابات


ریاست هیأت اجرایی هشتمین دوره انتخابات هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران بزرگترین سازمان تخصصی و حرفه ای در استان میباشد که با دارا بودن بیش از سی و پنج هزار عضو و حدود چهارده هزار عضو دارای پروانه اشتغال، پتانسیل عظیمی در توسعه صنعت ساختمان و حفظ سرمایه های ملی می باشد.

کد خبر:
۹۷۰۵۲۲۰۰۸

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ مرداد ۹۷ – ۴:۳۴ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری آقای مهندس _  مرجع اخبار نظام مهندسی کشور به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران بزرگترین سازمان تخصصی و حرفه ای در استان میباشد که با دارا بودن بیش از سی و پنج هزار عضو و حدود چهارده هزار عضو دارای پروانه اشتغال، پتانسیل عظیمی در توسعه صنعت ساختمان و حفظ سرمایه های ملی می باشد.

مازندران دارای بالاترین مشارکت در تمام ادوار انتخابات

مازندران دارای بالاترین مشارکت در تمام ادوار انتخابات

مازندران دارای بالاترین مشارکت در  تمام ادوار انتخابات/پنجاه و سه نفر داوطلب حضور در انتخابات هشتمین دوره هیأت مدیره هستند

با توجه به این که انتخاب آگاهانه مدیریت این مجموعه نقش بسزایی در تحقق اهداف قانون و بالفعل شدن بیش از گذشته پتانسیلهای این سازمان دارد لذا در راستای آگاهی بخشی به اعضا و فراهم نمودن زمینه های مشارکت فعال و آگاهانه، مجموعه از اقدامات و فعالیتها در دستور کار قرار دارد که بهمین منظور مصاحبه و گفتگویی با جانعلی بخشنده _ ریاست هشتمین دوره انتخابات هیأت مدیره سازمان داشتیم که به شرح ذیل به حضور تقدیم می گردد.۱-لطفا نحوه تشکیل هیأت اجرایی انتخابات و وظایف این هیأت را تشریح نمایید.
ابتدا از مجموعه واحد روابط عمومی سازمان تشکر میکنم به جهت همکاری با هیات اجرایی که در راستای روشنگری افکار جامعه مهندسی اطلاعات مناسب را در اختیار اعضای نظام مهندسی قرار میدهید.
هیات اجرایی انتخابات استان طبق ماده سیزده قانون نظام مهندسی ساختمان و ماده شصت و دو و شصت و سه و شصت و چهار و شصت و پنج آیین نامه اجرایی با پیگیریهای اداره کل راه و شهرسازی ۴ ماه پیش از پایان دوره هیات مدیره تشکیل می گردد. هر استان متناسب با تعداد اعضای نظام مهندسی ساختمان استان هیأت اجرایی انتخابات مرکب از سه تا هفت عضو سازمان استان با حداقل ۷ سال سابقه کار به تعداد ۲ برابر مورد نیاز توسط اداره کل راه و شهرسازی استان انتخاب می گردند. تعداد اعضای هیأت اجرایی انتخابات برای استانهایی که بیش از پنج هزار عضو دارند هفت نفر میباشد. بهمین منظور اداره کل راه شهرسازی استان از میان چهارده نفر که دارای شرایط لازم بودند انتخاب کرده و طبق رای گیری در نشست با حضور دستگاه نظارت ( اداره کل راه و شهرسازی) هفت نفر از چهارد نفر که بالاترین رای را داشتند بعنوان هیأت اجرایی، انتخاب شدند که در اینجا لازم میدانم از زحمات آقای مهندس بهادری _ مدیر کل محترم راه و شهرسازی مازندران و ریاست دستگاه نظارت استان تقدیر و تشکر کنم.
بعد از انتخاب اعضای هیأت اجرایی مجددا برای انتخاب رئیس، نایب رئیس و منشی نیز رای گیری انجام می گردد که اعضای هیات اجرایی متشکل از اینجانب بعنوان رئیس، آقایان مهندس رسولی نائب رئیس، مهندس طبری بعنوان منشی و آقایان مهندس قاسمی، مهندس ربیع پور، مهندس رنجکش و مهندس ایزدی آملی بعنوان عضو هستند.

مازندران دارای بالاترین مشارکت در تمام ادوار انتخابات

به محض تشکیل هیأت اجرایی اقدامات لازم طبق نظام نامه انتخابات و هماهنگ با دستگاه نظارت صورت گرفت که نخستین مرحله ثبت نام داوطلبان بود که خود یک سری مراحل را به دنبال داشت. فراخوان ثبت نام جهت اطلاع رسانی به افکار عمومی و آگاهی به اعضا از طریق رسانه ها و از طریق وب سایت سازمان منتشر گردید و مرحله بعدی در راستای قانون موضوع احراز صلاحیت داوطلبان است که همزمان باید طبق جدول زمانبندی این مرحله بصورت توامان با نحوه انتخابات پیگیری گردد.
۲- آمار ثبت نام شدگان در رشته های هفت گانه را اعلام نمایید.
آمار کل تعداد اعضایی که برای نامزدی در انتخابات ثبت نام کردند پنجاه و سه نفر است که به تفکیک رشته، معماری هشت نفر، شهرسازی پنج نفر، عمران بیست و دو نفر، برق هشت نفر، مکانیک چهار نفر، ترافیک دو نفر و نقشه برداری چهار نفر میباشد و با این احتساب ما در هیچ رشته ای مشکل کمیت نامزدها را نداریم.
۳-با توجه به این که براساس جدول زمانبندی انتخابات، مرحله بعدی ارزیابی صلاحیت افراد ثبت نام کننده است این مرحله تا چه زمانی به طول خواهد انجامید و لیست نهایی چه زمانی منتشر می گردد؟
طبق نظام نامه آخرین روزی که ثبت نام را انجام دادیم ظرف سی و یک روز مهلت داریم که پیگیر فرایند شرایط احراز داوطلبان شده و نتیجه را به نامزدها اعلام کنیم .  در راستای همین موضوع باید از ۶ مرجع (شورای انتظامی استان و کشور، دادگستری، نیروی انتظامی و اداره اطلاعات ) استعلام صورت گیرد. علاوه بر این استعلامها از مراجع ذکر شده، نظام نامه پیش بینیهایی کرده که داوطلب از نظر صلاحیت حرفه ای و اخلاق حرفه ای و رعایت ترتیبات قانونی اخذ پروانه بررسی گردد. این موضوع هم به موازات استعلامها با همکاری که نظام مهندسی استان با ما دارد در حال انجام است و در این جا جا دارد از همکاری خوب سازمان نظام مهندسی استان با هیأت اجرایی تقدیر شود.
۴-راهبرد هیأت اجرایی و دستگاه نظارت در مورد نحوه تبلیغات کاندیداها چیست؟
معیار ما در حوزه تبلیغات، شیوه نامه تبلیغاتی خواهد بود که در نظام نامه انتخابات آمده است و باید و نبایدها در آن جا آمده است که من توصیه میکنم تمامی نامزدها بطور کامل مفاد آن را مطالعه و مطابق با آن عمل نمایند. در ادوار گذشته هم هیأت اجرایی با ریاست آقای مهندس کیا که از پیشکسوتان عرصه مهندسی استان هستند، علاوه بر کارهایی که در شیوه نامه توصیه گردیده بود جهت جلب مشارکت حداکثری اقدام به انتشار ویژه نامه انتخابات کردند که در این دوره نیز این ویژه نامه بمنظور معرفی بهتر سوابق و رزومه کاندیداها تهیه می گردد اما در این دوره به لحاظ فراگیر شدن اینترنت و فضای مجازی بمنظور صرفه جویی هزینه ها درصددیم که ویژه نامه را صرفا در فضای مجازی منتشر نمائیم. باید گفت به علت رویکرد مناسب اطلاع رسانی و تبلیغات در استان همواره در همه ادوار میزان مشارکت در مازندران نسبت به استان های دیگر بالا بوده است. داوطلبان از زمانیکه فهرست نهایی منتشر گردید تا بیست و چهار ساعت پیش از شروع رای گیریی میتوانند در چارچوب مقررات و شیوه نامه تبلیغات بصورت انفرادی و گروهی تبلیغات نموده و توانمندیها، ایده ها و طرح و برنامه های خود یا گروه مربوطه را برای همکاران مطرح کنند اما هیچ فرد یا گروهی مجاز به تخریب دیگر نامزدها نمیباشد. انتخابات نظام مهندسی رویدادی درون صنفی است و نیازی نیست در هنگام انتخابات بصورت برون صنفی و در فضای عمومی عمل گردد.
۵_ شیوه برگزاری انتخابات در این دوره چگونه خواهد بود؟
نظام نامه ۳ روش را برای برگزاری انتخابات پیشنهاد کرده که هر استان متناسب با ظرفیت و امکاناتی که در استان دارد برگزار کند. در ۲ دوره گذشته تجربه نیمه الکترونیکی برگزار شدن را داشتیم و در این دوره در نظر داریم که بصورت تمام الکترونیکی برگزار گردد.با شرکتهای مجری برگزاری انتخابات در حال مذاکره هستیم و بعد از انجام بررسیهای لازم شرکتی که از لحاظ نوع خدمات و قیمت و سلامت شرایط بهتری داشته باشد انتخاب خواهد شد.
۶-پیام آخر:
برگزاری انتخابات سالم و با مشارکت حداکثری و رقابتی، هدف هیأت اجرایی و دستگاه نظارت است و از داوطلبان انتظار داریم در این فرایند با رعایت اخلاق حرفه ای و صنفی در برگزاری هر چه باشکوه تر این انتخابات کمک رسان باشند بگونه ای که ما الگویی برای دیگر اقشار و صنفهای جامعه باشیم. همان طور که میدانید انتخابات یک رویداد خیلی مهم در جامعه مهندسی است و نقش مهمی در سرنوشت ۳ ساله ی آینده مهندسان و سازمان دارد. ان شاالله با مشارکت آگاهانه و انتخاب بهترین ها سبب اعتلای جایگاه نظام مهندسی استان مازندران و کشور باشیم.

منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

انتخابات نظام مهندسی