آقای مهندس

  • تاریخ : ۱۷ام مرداد ۱۳۹۷

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران مطرح کرد :افزایش طول راه های هوایی کشور به ۹۵ هزار کیلومتر

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: مرحله نخست طرح فراملی مدیریت آسمان ایران شهر به اجرا درآمده و اکنون طول شبکه راه های هوایی کشور به ۹۵ هزار کیلومتر رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری «کن نیوز» به نقل از ایرنا رحمت الله مه آبادی افزود: توسعه نقاط تبادل و رفع نقاط کور در آسمان ایران موجب شد تا طول شبکه راه های هوایی ایران در وضعیت مناسبی قرار گیرد.

وی اظهارداشت:طول راه های هوایی ایران تا ۳ سال پیش حدود ۶۰ هزار کیلومتر بود، اما با اجرای طرح فراملی مدیریت آسمان ایران شهر در سه سال گذشته، ۳۵ هزار کیلومتر به مجموع راه های هوایی کشور اضافه شده است.
مه آبادی اظهارداشت: نخستین رادار وارداتی چندی پیش در فرودگاه بندرعباس نصب شده و قرار است دومین رادار با حضور وزیر راه وشهرسازی در فرودگاه مهرآباد مورد بهره برداری رسمی قرار گیرد، اکنون این رادار به صورت آزمایشی در بندرعباس فعال است.
وی با بیان اینکه برای پوشش کامل فضای کشور برنامه افزایش رادارهای موجود از ۱۴ به ۱۷ دستگاه در دست اقدام است، گفت: اجرایی شدن این برنامه، خرید و نصب سه رادار جدید در دستور کار قرار دارد، ضمن اینکه ۲ دستگاه رادار نیز توسط متخصصان ایرانی در شرکت فرودگاه های کشور نوسازی شده است.
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اضافه کرد: خرید و واردات نخستین رادار جدید که در فرودگاه بندرعباس نصب شده به سهولت انجام شد، اما ترخیص دومین رادار بیش از هفت ماه در گمرک معطل ماند.
مه آبادی یادآورشد: برنامه ریزی برای استفاده از فناوریهای جدید در آقای مهندس کشور مهم ترین اقدامات ما در این بخش بوده که این مساله، ایمنی حمل ونقل هوایی در آسمان ایران را بسیار ارتقا داده و تمام شرکت های هوایی و پروازهای عبوری از این مساله مهم استقبال کرده اند.
رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، کاهش استفاده از تجهیزات زمینی، منظم شدن جریان ترافیک هوایی و کاهش اشتغال کنترلر و خلبانان از مهم ترین دستاوردهای استفاده از فناوریهای جدید در آقای مهندس کشور است.