آقای مهندس

  • تاریخ : ۱۴ام مرداد ۱۳۹۷


رئیس نظام مهندسی فارس در مصاحبه اختصاصی با آقای مهندس

مهندس نامورچی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در مصاحبه اختصاصی با پایگاه آقای مهندس- مرجع اخبار نظام مهندسی درباره هشتمین دوره انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: قبل از هرچیز باید به سمتی برویم که مشارکت حداکثری اعضا را در انتخابات پیش رو داشته باشیم.

کد خبر:
۹۷۰۵۱۴۰۰۹

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۴ مرداد ۹۷ – ۸:۲۷ ب.ظ

مهندس نامورچی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در مصاحبه اختصاصی با پایگاه آقای مهندس- مرجع اخبار نظام مهندسی درباره هشتمین دوره انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: قبل از هرچیز باید به سمتی برویم که مشارکت حداکثری اعضا را در انتخابات پیش رو داشته باشیم.

نامورچی با اشاره به اینکه باید برای مشارکت حداکثری اعضا در انتخابات تلاش کنیم، تاکید کرد: این مشارکت حداکثری باعث می شود که مهندسان بتوانند در آینده خودشان و سازمان سهیم باشند و تصمیم بگیرند.

مهندس نامورچی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس

مهندس نامورچی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس

او افزود: در امور سازمان نظام مهندسی ساختمان باید براساس قوانینی که مشخص شده حرکت کنیم و بتوانیم قوانین را به شکل کامل اجرایی کنیم و آن را به جایگاهی که در شان و منزلت نظام مهندسی است برسانیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس درباره عملکرد سازمان گفت: سعی کردیم در ارائه خدمات مهندسی، عملکرد سازمان و مسائل مالی آن شفافیت داشته باشیم و اطلاع رسانی در این زمینه صورت بگیرد.

او با اشاره به اینکه در زمینه حسابرسی و ارزیابی از دفاتر نمایندگی و قسمت های مختلف سازمان فعالیت داشته ایم، تصریح کرد: در بحث خدمات مهندسی، تلاش کردیم مشکلاتی که در زمینه مهندس مجری داشتیم از طریق دیوان عدالت اداری حل کنیم.

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس به عنوان پایلوت آموزشی کشور انتخاب شده است

نامورچی در ادامه اضافه کرد: در بحث آموزش فعالیت جدی و مستمری داشتیم و مدیریت آموزش را فعال کردیم؛ همان طور که می دانید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس به عنوان پایلوت آموزشی کشور انتخاب شده است.

به گفته او خلا بین فارغ التحصیلی و ورود به حرفه را با آموزش پر کردند و در این راستا سعی کردند زمینه ای ایجاد کنند تا افرادی که وارد حرفه می شوند با آموزش های لازم، بتوانند با یک پیشینه و ذهنیت وارد بازار کار شوند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس بیان کرد: در بحث مهندسین کارآموز تفاهم نامه ای با وزارت راه و شهرسازی منعقد کردیم که در حال اجرا شدن است و با جذب مهندسان کارآموز و آموزش آنها فعالیت خود را ادامه می دهیم.

او به ارزیابی عملکرد و کنترل پروژه مهندسان اشاره داشت و افزود: سعی کردیم بر عملکرد مهندسین نظارت داشته باشیم و در این زمینه اکیپ های نظارت عالیه در سطح شهر عملکرد مهندسین را رصد می کنند و با پدیده غیر اخلاقی که در خدمات مهندسی دیده می شود برخورد می شود. سعی کردیم با خدمات غیر واقعی، صوری و مهر فروشی برخورد کنیم.

نامورچی افزود: برای ساماندهی کارگران ماهر در صنعت ساختمان توانستیم با اصناف مختلف جلسات متعددی برگزار کرده و در این راستا در حال انعقاد تفاهم نامه هستیم.

او در پایان گفت: برای استاندارد سازی مصالح ساختمانی نیز یک دفتر در سازمان راه اندازی کردیم و براساس این استاندارد سازی و جلساتی که با اداره استاندارد و اداره کل  راه و شهرسازی و بقیه مراجع ذیربط داشتیم سعی کردیم در تولید که نمی توانیم دخالت داشته باشیم اما در اجرا بتوانیم از استفاده مصالح غیراستاندارد جلوگیری کنیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس تاکید کرد: مواردی که مربوط به صنعت ساختمان است، مانند بتن آماده، تیرچه ها، آهن آلات ساختمانی  و دیگر مصالح که  نشان استاندارد دارند را بررسی کرده سعی کردیم  مهندسان و مصرف کنندگان را ملزم کنیم از کالاهایی استفاده کنند که براساس نام تولید کننده ها و شرکت هایی که دارای نشان استاندارد هستند و در سایت اداره استاندارد وجود دارند.