آقای مهندس

  • تاریخ : ۲۱ام تیر ۱۳۹۷

قطع همكارى و عدم تمديد قرارداد پرسنل مهندسى و تعميرات(١٤٥ و CAMO) هواپيمايى #اترك طى نامه اى به اطلاع كاركنان اين بخش رسيد.

هواپيمايى اترك مالك سه فروند ايرباس٣٢٠ بود كه پس از زمينگير شدن هواپيماهايش، با مشكلات مالى مواجه شد و اين سه فروند را به هواپيمايى #ايرتور فروخت.

اگرچه بدلايل حقوقى و توقيف شدن اين هواپيماها، ايرتور نيز تاكنون قادر به عملياتى كردن آنها نشده است.

كش و قوس ميان اين دو شركت همچنان ادامه دارد و احتمالاً پس از تعميرات موتورهاى اين هواپيماها، ايرتور بتواند آنها را عملياتي كند.

 

در پاسخ به رسانه ای شدن نامه قطع همکاری و عدم تمدید قرارداد پرسنل مهندسی و تعمیرات ، مدیر توسعه ارتباطات این شرکت، مطلب زیر را منتشر کردند :

به نام خدا
رسانه هوانوردی كن نيوز
با سلام
در پاسخ به مطلب منتشر شده آن رسانه محترم در خصوص تعدیل پرسنل واحد فنی و مهندسی شرکت هواپیمایی اترک، ضمن تشکر و قدردانی از همراهی و همکاری عزیزان همکار در این شرکت هواپیمایی ، لازم است نکات زیر جهت تنویر افکار عمومی و صاحب نظران آقای مهندس کشور منتشر گردد :

۱_ همانگونه که در اخبار پیشین شرکت هواپیمایی اترک بیان شد، شرکت هواپیمایی اترک در حال تغییر و اصلاح ساختاری و تدوین راهبرد جدید کسب و کار خود است و با توجه به توقف عملیات پروازی این شرکت از سال گذشته، بدیهی است حضور همکاران متخصص و پرسنل، توجیه مدیریتی نداشته و پس از آغاز دوره جدید ، ورود ناوگان و شروع مجدد عملیات پروازی، شرکت هواپیمایی اترک نسبت به دعوت و جذب نیروهای جوان ، توانمند و متخصص اقدام خواهد کرد.

۲_ تعریف واژه “تعدیل” و “اتمام زمان قرارداد”، دو مفهوم جداگانه و متفاوت است و تمامی پرسنل عزیزی که از ادامه همکاری با آنها معذور شده ایم، تا پایان قرارداد خود( ۳۱ تیرماه ۹۷) مشغول به فعالیت خواهند بود و نامه ای منتشره و منتسب به همکاران واحد مهندسی و تداوم صلاحیت پرواز در رسانه های مجازی ، در راستای اطلاع رسانی بر اساس قوانین معمول اداری مبنی برعدم تمدید قرارداد بوده که امری معمول اداری است. بدیهی است رعایت حقوق قانونی کارمندان شرکت هواپیمایی اترک ، از تعهدات اجتناب ناپذیر این شرکت تا پایان قرارداد فی مابین خواهد بود.

در پایان لازم به توضیح است با توجه به متغیرات سریع در صنعت حمل و نقل هوایی ، رخدادهای تاثیر پذیر در عرصه روابط بین الملل و خارج شدن ناوگان از چرخه پرواز و متعاقبا قطع درآمدهای عملیاتی ، برنامه ریزی و بازنگری در ساختار تشکیلاتی و راهبردی این شرکت ، بهره گیری از روش های جدید در جایگزینی و بهسازی ناوگان و استقرار نظام مدیریت هزینه ، از اصول اساسی بازگشت به مسیر رشد پایدار شرکت هواپیمایی اترک خواهد بود که خود در راستای اعتلای صنعت حمل و نقل هوایی ایران اسلامی است که فرصت های اشتغال مستقیم را برای همکاران شایسته هوانوردی کشور در آینده نزدیک ، تثبیت خواهد نمود.

مدیریت توسعه ارتباطات شرکت هواپیمایی اترک