آقای مهندس

  • تاریخ : ۵ام مرداد ۱۳۹۷

در گزارش اختصاصی خبرنگار کن نیوز ، وزیر راه شهرسازی با اشاره به اینکه پروژه توسعه ای فرودگاه امام  بزرگترین پروژه ایران است گفت متاسفانه این پروژه به خوبی معرفی نشده است و چشم انداز اهمیت این پروژه به خوبی مطرح نشد در صورتی که ما باید اول طرح جامع می داشتیم و پروژه های را به صورت پازل انجام می شد.

ایشان افزودند در این مدت حجم برنامه ریزی ها بسیار مفصل بود و علی رغم فیزیکی نبودن آن ما توانستیم طرح جامعه توسعه شهر فرودگاهی را تدوین و تصویب کنیم و الان می دانیم در این فضای ۴ هزار متری چه کارهایی باید صورت پذیرد.

وی با تاکید بر اینکه این طرح باید با ۳ طرح بزرگ شبکه حمل و نقل (هم ریلی و هم جاده ای) متصل شود. خط قطار سریع السیر قم تهران نیز از میان فرودگاه عبور می کند و نحوه اتصال ریلی قرودگاه به تهران پیش بینی شده است.

نکته دیگر در اتصال این فرودگاه به شبکه حمل و نقل جاده ای است که در حال حاضر یک جاده کمربندی  از جنوب فرودگاه در حال انجام است. وزیر با اشاره به اینکه تمامی این اقدامات در ساماندهی شهر تهران است گفت: با این کار بیش از ۸۰ هزار هکتار زمین در تهران آزاد خواهد شد و از تردد ۲۵ هزار ماشین نیز جلوگیری خواهد شد. ایشان افزودند که البته در آینده پروژه های بیشتری باید افتتاح شود که ارقام اجرایی شان بسیار بالاست.

ایشان اشاره کردند : “ما تلاش کردیم به جای اینکه پروژه را با شتاب انجام دهیم ، نقشه جامعی اجرا کرده تا رابطه شهر فرودگاهی با شهر تهران را حفظ شود. این فرودگاه باید به یک بندر خشک تبدیل شود”

آخوندی ادامه داد : “فرودگاه امام باید از لحاظ هوشمندی به سطح فرودگاه های جهان برسد و مسافر باید در فرودگاه به اینترنت دسترسی آزاد داشته باشد. امیدوارم آقای آدم نژاد در ماه های مهر و آبان پروژه هایی در حوزه سخت افزاری نیز افتتاح کنند”

وی افزود: ” شهر فرودگاهی می تواند نماد توانایی ملت ایران باشد .ما در تلوس هستیم که شهر فرودگاهی مدرن ایران را داشته باشیم . ودر آینده نیز موضوع تکمیل ترمینال سلام است که امیدوارم آدم نژاد بتواند تا پایان شهریور ماه این ترمینال را طبق قولی که داده افتتاح کند” وی اذعان کرد :”موضوع بعدی ترمینال ایرانشهر است که از پروژه های بسیار بزرگ است ک حتی می تواند با ظرفیت ۲۶ میلیون مسافر در ترمینال ۱ به یکی از بی نظیرترین پروژه ها تبدیل شود.”

وی خطاب به هیات مدیره شهر فرودگاهی گفت که آنها مسئولیت بزرگی در قبال مردم ایران دارند و باید وظایف خود را برای اتمام پروژه ها به خوبی انجام دهند

 

راه مقابله با فشار های آمریکا از دیدگاه وزیر راه و شهرسازی

وی گفت یکی از کارهایی که می توانیم برای مقابله با فسادهای امریکا انجام دهیم افزایش میزان  قدرت دسترسی در تمامی بخش مسافری و باریست که می تواند در مقابل فشار را کم کند

یکی از این امور کاهش زمان صدور زمان روادید برای مسافران خارجی است که امروز با افتتاح سالن مسافران خارجی این مسافران می توانند تمامی اقدامات مربوط با پرداخت بیمه و دریافت روادید را در یک مکان انجام دهند وی تاکید کرد تا امروز ۲۰ درصد از حجاج از فرودگاه امام به حج رفتند و عملیات به خوبی انجام شده است.