آقای مهندس

  • تاریخ : ۲۹ام مهر ۱۳۹۷

به گزارش پایگاه خبری آقای مهندس _  مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،سرپرست شهرداری کرج با تاکید بر این که شهر کرج در حوزه نما و منظر نیازمند هویت است، بیان کرد: دو نقشه‌ای بودن ساختمان ‌ها معضل بزرگِ حوزه ساخت و ساز این شهر است.

کرج در حوزه نما و منظر نیازمند هویت است

کرج در حوزه نما و منظر نیازمند هویت است

کرج در حوزه نما و منظر نیازمند هویت  است

علی‌اصغر کمالی‌زاده در جلسه با ریاست و اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، رفع مشکلات و موانع در حوزه ساخت ساختمانها را نیازمند اتخاذ تصمیمات اصولی و مهندسی دانست و ادامه داد: این اتفاق بعنوان حرکتی سازنده توسعه پایدار را برای کرج بهمراه خواهد داشت.
کمالی‌زاده، همچنین احداث اصولی و استاندارد ساختمانها در این منطقه را ضروری و حایز اهمیت عنوان کرد و اظهار داشت: توجه به اقتصاد طرح یکی از ارکان اصلی در پروژه های ساختمانی بشمار می ‌رود.
وی، افزایش تاب آوری شهری در رویا رویی با بلایای طبیعی مانند زمین لرزه را منوط بر اتخاذ تصمیمهای تخصصی و مهندسی عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: رویکرد افزایش تاب آوری شهری مبحث مهمی است که باید با جدیت توسط مهندسان و متخصصان بررسی گردد.
به گفته کمالی زاده، دو نقشه ای بودن ساختمانها معضل بزرگ در حوزه ساخت و ساز است که گریبان شهر را گرفته و مشکلات عدیده ای را نیز ایجاد کرده است.
سرپرست شهرداری کرج همچنین ایجاد رابطه تعاملی با اداره کل راه و شهرسازی بمنظور کاهش مشکلات یاد شده را ضروری دانست و یاد آور شد: در بحث جداره های شهری با نیز با مشکل روبرو هستیم که رفع این مشکل نیازمند همکاری همگانی است.
کمالی زاده با تاکید بر این که کرج در حوزه نما و منظر نیازمند هویت است، تصریح کرد: استفاده از انرژی‌ های تجدید پذیر و کاهش آلودگی هوا نکات حایز اهمیتی است که باید مد نظر همگان قرار گیرد.
منبع : سپیدار نیوز

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

کتاب آزمون نظام مهندسی برق pdf

نوشته کرج در حوزه نما و منظر نیازمند هویت است اولین بار در آقای مهندس | مرجع اخبار نظام مهندسی کشور پدیدار شد.