آقای مهندس

  • تاریخ : ۷ام تیر ۱۳۹۷

 

مدیرکل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به پیدا شدن تمام اجساد پرواز سقوط کرده شرکت آسمان، از ارائه گزارش نهایی سقوط این هواپیما به مقامات قضایی خبر داد.

به گزارش  « کن نیوز» به نقل از ایسنا ، حسن رضایی فر درباره گزارش نهایی سانحه تهران-یاسوج گفت: خوشبختانه پس از چند ماه تلاش و برنامه‌ریزی تمام جسدهای پرواز سقوط کرده شرکت آسمان پیدا شده‌اند و از نظر DNA مطابقت‌های لازم صورت گرفت تا فرآیند نهایی تحویل اجساد باقی مانده اجرایی شود.

وی درباره آخرین وضعیت نهایی شدن گزارش بررسی سانحه و انتشار آن نیز توضیح داد: از چند هفته قبل که این گزارش رسما تکمیل و نهایی شد، در اختیار مقامات قضایی و دیگر نهادهای ذیربط قرار گرفته تا نظر نهایی آنها در این زمینه صادر شود.

به گفته مدیرکل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری پس از انجام بررسی‌های لازم در این نهادها و ارائه نظرشان طبق اصول و دستوراتی که مقام‌های قضایی ارائه می‌کنند، نسبت به انتشار یا عدم انتشار آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

رضایی فر درباره مذاکرات ایران با فرانسوی‌ها برای نهایی شدن گزارش سانحه هواپیما نیز اعلام کرد: ما در این زمینه مذاکرات خوبی با آنها داشته‌ایم و می‌توان گفت که  در رابطه با گزارش نهایی یک توافق ضمنی به دست آمده است.

وی ادامه داد: البته گزارش نهایی که با تایید کشورهایی مانند فرانسه و کانادا تهیه می‌شود و به زبان انگلیسی خواهد بود، نیاز به بررسی‌های نهایی این کشورها دارد هر چند ماه در رابطه با گزارشی که در ایران نهایی کرده‌ایم، در بسیاری از موارد با آنها به توافق رسیده‌ایم. در کنار آن سازمان ایکائو نیز باید نظر خود را ارائه کند و پس از آن این گزارش در سطح کشورهای مربوط به حادثه به شکل نهایی ارائه شود.